Slovenská autobusová doprava

sídlo: T.Vansovej 5, 010 01 Žilina
krajina: Slovensko (Žilinský kraj)
web: www.sadsro.eu

Táto dopravná spoločnosť s relatívne moderným vozovým parkom neprevádzkuje žiadnu pravidelnú verejnú linku. Jej zameranie je predovšetkým na zájazdovú dopravu a zároveň je hlavným dopravcom pre automobilku KIA v Žiline. Táto doprava zamestnancov pre automobilku KIA je hlavnou činnosťou tejto spoločnosti, no pre nedostatok vlastných vozov si časť týchto výkonov prenajíma od iných dopravcov. 

Zaujímavá je organizácia tejto zamestnaneckej dopravy. Rozdelená je na 6 smerov (Kysuce, Turiec, Považie, Liptov, Orava a Rajec). Každý z týchto smerov má určený počet liniek , ktorý je závislý od konkrétnej lokality do ktorej v tomto regióne smeruje a počtu zamestnancov cestujúcich do/z tejto lokality. Každá linka ma svoje dvojicou znakov - prvý znak je začiatočné písmeno regiónu a druhý poradové číslo linky v tomto regióne. Linky sú nasledovné:

  • Kysuce: K1 - Kysucké Nové Mesto, K2 - Nová Bystrica, K3 - Čadca, K4 - Čadca, K5 - Turzovka, K6 - Makov, K7 - Skalité, K8 - Turzovka
  • Turiec: T1 - Vrútky, T2 - Martin, T3 - Martin, T4 - Martin, T5 - Martin, T6 - Martin, T7 - Valča, T8 - Turčianske Teplice, T9 - Kraľovany
  • Považie: P1 - Považská Bystrica, P2 - Považská Bystrica
  • Liptov: L1 - Liptovský Mikuláš, L2 - Ružomberok, L3 - Ružomberok
  • Orava: O1 - Trstená, O2 - Dolný Kubín
  • Rajec: R1 - Fačkov, R2 - Rajecká Lesná

Na každej linke je nasadený jeden autobus. U smerov, kde ide viacero liniek do jednej lokality je u každej z nich iná trasa s inými zastávkami a každá linka začína na inom mieste v danej lokalite.

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná

Prenajaté, zapožičané a testované vozidlá

V evidencii tohto dopravcu je celkovo 67 vozidiel, z toho 66 v majetku a 1 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Poslední úprava: 4. 6. 2018.

Rýchle vyhľadávanie