SKAND Skalica

současný název od 1995
dřívější název (od 1994): SAD Skalica
dřívější název: ČSAD Senica
dřívější název: ČSAD
sídlo: Nádražná 26, 909 01 Skalica
země: Slovensko (Trnavský kraj)
web: www.skand.sk
Začiatky tejto spoločnosti siahajú do roku 1948 kedy bol založený národný podnik ČSAD, pričom skalický závod patril pod Autosprávu Bratislava, neskôr ako Dopravný Závod 1401 Bratislava garáž Skalica. Od roku 1963 bol vytvorený národný podnik ČSAD n.p. Bratislava, s Dopravným Závodom 809 Senica, pod ktorý spadali aj prevádzky Skalica a Myjava, pričom v roku 1989 došlo k odčleneniu prevádzky Skalica do novovzniknutého Dopravného Závodu 815 Skalica. Po vzniku samostatnej slovenskej republiky vzniklo k transformácii ČSAD na samostatné podniky SAD a NAD, v Skalici však nedošlo k rozdeleniu nákladnej a osobnej dopravy na dva podniky ale v roku 1994 vznikol SAD, š.p. Skalica, ktorý zahŕňal obidva typy dopravy. Koncom roku 1995 došlo k privatizácií pod dnešný obchodný názov SKAND Skalica spol. s.r.o.

V dnešnej dobe má spoločnosť viacero aktivít. Tou hlavnou je nákladná doprava, ktorú spoločnosť vykonáva s plachtovými návesmi ťahanými ťahačmi.
Druhou hlavnou činnosťou je pravidelná autobusová doprava. Firma prevádzkuje prímestské linky v okrese Skalica, ktoré zasahujú aj do susedných okresov Senica a Trnava. Okrem týchto spoločnosť prevádzkuje komerčnú diaľkovú linku 206501 Skalica - Bratislava. Od roku 2009 vznikla v meste Skalica MHD, ktorej výkon tiež zabezpečuje SKAND. Táto MHD má dve linky:
  • 206100 ZOC MAX - Veľké Trávniky - ZOC MAX
  • 206150 Priemyselná zóna - Dr. Clementisa - Jednoradová - Priemyselná zóna (zavedená 04/2012)

Okrem týchto sa spoločnosť venuje zasielateľstvu a špedícií, colnej deklarácií, prevádzkuje autoservis a pneuservis, opravy vozidiel Karosa a LIAZ a tiež je predajcom motoriek a štvorkoliek a vlastní autocentrum s predajňou náhradných dielov na automobily. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
U tohoto dopravce evidujeme celkem 187 vozů, z toho 184 v majetku a 3 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
Poslední úprava: 16. 10. 2020.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo na náš Facebook.

Rychlé vyhledávání