Zájazdy Bratislava

sídlo: Údernícka 5, 851 01 Bratislava
země: Slovensko (Bratislavský kraj)

Spoločnosť vznikla v roku 2001 rozhodnutím mesta Bratislava o odtrhnutí zájazdovej dopravy od Dopravného Podniku Bratislava. Vtedy pod novovzniknutú firmu prešli aj všetky vtedajšie vozidlá DPB zaradené na zájazdovú dopravu. Firma bola neskôr sprivatizovaná spoločnosťou Bus Trade, neskôr došlo aj k spojeniu týchto dvoch firiem pod spoločným názvom Zájazdy Bratislava. V Októbri roku 2008 bola spoločnosť odkúpená rakúskou firmou Dr. Richard Wien, ktorá bola aj vlastníkom firmy Albus Bratislava. Sídlo firmy sa týmto zmenilo z Palárikovej 31 na Údernícku 5, kde mala oficiálne sídlo aj spoločnosť Albus Bratislava.

Spoločnosť od roku 2001 vykonávala bezplatnú kyvadlovú dopravu do nákupných centier Aupark, Shopping Palace a Avion Shopping Park. Na týchto linkách ich neskôr vystriedal Blaguss Slovakia a neskôr Albus Bratislava. V lete 2007 sa autobusy tejto firmy objavili na náhradnej autobusovej linke DPB X11, ktorá premávala ako náhrada za električky počas rekonštrukcie električkovej trate pri ŽST Vinohrady. Od Februára 2008 Zájazdy Bratislava prevádzkovali záložné vozidlá na linkách MHD Bratislava. Okrem toho vykonávali nepravidelnú zájazdovú dopravu a zmluvnú dopravu do priemyselných parkov.

01.12.2009 došlo k ukončeniu činnosti Albusu (na Shopping Palace linke ho nahradila firma Abuss, na dialkových linkách Blabuss Slovakia) a zároveňaj k ukončeniu činnosti u Zájazdov Bratislava, od tohoto dátumu všetky záložné vozidlá prevádzkuje DP Bratislava opäť vo vlastnej réžií.

od 21.01.2010 sú obidve spoločnosti v likvidácii.

Autobusy, ktoré patrili Zájazdom Bratislava pred odkúpením Rakúšanmi parkovali v areáli spoločnosti v Čiernom Lese, autobusy z Viedne na Kopčianskej ulici v areáli Albusu.

Po zániku spoločnosti sa mestské autobusy MAN (zapožičané z Albusu) vrátili k materskej spoločnosti do Rakúska, kde sa opäť zaradili do premávky na rakúskych linkách. Ostatné autobusy zdedené z DP Bratislava, alebo nakúpené samotnou firmou boli buď zošrotované alebo predané resp. niektoré z nich dlho stáli v areáli bývalej spoločnosti v Čiernom Lese odkial v roku 2011 zmizli nevedno kam.

číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
U tohoto dopravce evidujeme celkem 27 vozů, z toho 20 v majetku a 7 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
Poslední úprava: 11. 7. 2020.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo na náš Facebook.

Rychlé vyhledávání