NAD 802

sídlo: Hraničná 22, 827 42 Bratislava
krajina: Slovensko (Bratislavský kraj)

Závod nákladnej dopravy ČSAD v Bratislave na Hraničnej ulici bol do roku 1993 dopravným závodom 802 ČSAD Bratislava. V roku 1993 došlo k vyčleneniu nákladnej dopravy ČSAD do podnikov NAD a dopravný závod 802 bol vyčlenený do nového štátneho podniku NAD 802, ktorý bol v roku 1995 pretransformovaný na akciovú spoločnosť.

Akciová spoločnosť NAD 802 po privatizácii nefungovala príliš dlho, spoločnosť sa už po relatívne krátkej dobe dostala do finančných problémov a v roku 2004 sa dostala do likvidácie. V roku 2005 bola spoločnosť zrušená.

Okrem týchto strohých informácii z obchodného registra o spoločnosti nevieme takmer nič. Smutným pomníkom zašlej slávy nákladnej dopravy ČSAD zostalo iba veľké logo ČSAD nad vstupnou bránou do garáží na Hraničnej ulici. Tieto garáže sa dostali do vlastníctva inej súkromnej spoločnosti a dnes v ich areáli parkuje mnoho rôznych firiem (svoje vozy tu napríklad parkuje bratislavská prevádzka spoločnosti TURANCAR a zázemie tu tiež má aj Klub Historických Autobusov Bratislava).

čítať ďalej

Vozidlový park

Neboli nájdené žiadne vozidla.

Stav evidencie tohto dopravcu
nekompletná (rozpracovaná)
Pokud máte jakékoliv doplnění, můžete nám jej napsat na e-mail nebo na náš Facebook.

Rýchle vyhľadávanie