František Dadaj - FERI TUR

place: 023 33 Povina 38
country: Slovensko (Žilinský kraj)

Táto na prvý pohľad drobná firma z okresu Kysucké Nové Mesto sa zaoberá nepravidelnou prepravou osôb.

Zaujímavejšia je však iná činnosť tejto spoločnosti a to prevádzkovanie nákupných liniek pre hypermarket TESCO v Trenčíne a Dubnici nad Váhom. Preprava na nich je bezplatná.

V Dubnici nad Váhom premáva jedna linka spájajúca dôležité časti mesta a autobusovú stanicu s hypermarketom TESCO, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Na linke sa celý deň točí jeden autobus Karosa B 732.

V Trenčíne premávali dve linky. Prvá linka jazdila po trase Laugarício - HM TESCO - Legionárska - Dlhé Hony - Soblahovská - Sídlisko JUH a späť. Druhá linka mala trasu Laugarício - HM TESCO - Električná - Hasičská - Autobusová Stanica - Martina Rázusa - Opatovská - Sihoť a späť. Na každej linke jazdí jeden autobus Karosa B 732, plus pred HM TESCO je odparkovaný autobus Karosa C 734, ktorý slúži ako záložný v prípade výpadku jedného voza na linke. Tieto dve linky dojazdili 11.04.2010, pretože 12teho ich už nahradili nové linky MHD Trenčín, číslo 24 a 25 premávajúce po rovnakých trasách ako pôvodné nákupné linky. Tieto linky MHD však už nie sú bezplatné. Zároveň však dopravca začal prevádzkovať bezplatné prímestské linky spájajúce OC Laugarício s obcami Jastrabie, Drietoma a Svinná. Vždy jazdila jedna Karosa B 732  a druhý voz Karosa C 734 slúžil ako záloha. 14.11.2011 obidva tieto vozy zhoreli a nahradili ich vozidlá LC 735 a LC 736.

Dopravca tiež vlastní autobus Karosa GT11 odkúpený od Dopravného podniku mesta Žiliny, ktorý bol istú dobu v službách folklórneho súboru Kysuckého Nového Mesta.

číst dále

Car park

Register of the carrier is
competed
We register 20 vehicles vehicles at the carrier (all owned)
Register of the carrier is
competed
Last edit: 8. 8. 2019.
Pokud máte jakékoliv doplnění, můžete nám jej napsat na e-mail nebo na náš Facebook.

Quick search