Granus - travel

terajší názov od 1994
sídlo: Pribinova 276, 960 01 Zvolen
krajina: Slovensko (Banskobystrický kraj)
web: www.granustravel.sk
Aktivity pána Frajta so synom a s nimi spojené kauzy by vydali na celú kroniku. Založili viacero firiem (niektoré priamo, iné na zdanlivo cudzie osoby). Ide o eseročky Granus Trans Slovakia, Granus - trans Zvolenská dopravná spoločnosť, GRANUS - TRANSPORT, horeuvedenú Granus - travel a i. Od seriózneho podnikania to má však ďaleko, obidvaja páni sú známi hrubým chovaním a dlhé roky sa úspešne vyhýbajú exekúciam. Za povšimnutie stojí aj sídlo Granus travelu na Pribinovej 276, čo je iba malý drevený domček.
Prvá zo spoločností vznikla už v roku 1992, no predmet autobusovej dopravy mala zapísaný až od 20.1.1994.
Od apríla 2004 sa stal Granus Trans nájomcom a prevádzkovateľom autobusovej stanice vo Zvolene, avšak vzhľadom na nesplatenie prvej splátky bola zmluva zo strany mesta hneď v lete 2004 ukončená a stanica sa opäť dostala do nájmu SAD Zvolen.

V linkovej doprave sa zviditeľnili snahou vytvoriť od 1.6.2004 lacnejšie a pohodlnejšie spojenie Banskej Bystrice a Zvolena ako alternatívu voči spojom SAD. Išlo o linky:
611420 Zvolen, Sekier, sídlisko - Banská Bystrica
611421 Zvolen, Zlatý Potok - Banská Bystrica, AS
611422 Zvolen, Zlatý Potok - Banská Bystrica, Rooseveltova nem.
Spoločnosť však po čase nezvládla konkurenciu SAD a linky boli zrušené.
Ďalej existovala linka Brezno - Brno, ktorú prevzali po SAD BBDS, ale jej cestovné poriadky boli iba na stránke dopravcu. Na cp.sk ani na zastávkach po trase neboli vyvesené. Nie je známe, kedy dojazdila. Obdobne je na tom linka Praha - Michalovce.

Spoločnosti zabezpečovali dopravu aj do Talianska. Linku 807812 Michalovce – Košice – Prešov – Ružomberok – Zvolen – Prievidza – Nitra - Bratislava - Dobiaco – Verona – Venezia – Pisa - Bologna – Florencia – Rím neskôr nahradila linka 807817 s upravenou trasou ...Bologna – Termoli – Foggia – Vieste (- Napoli – Battipaglia). Táto linka bola poslednou známou prevádzkovanou linkou. Na stránke dopravcu bol cestovný poriadok s platnosťou od 01.10.2010, no toho času už nejazdila. Nahradil ju TURANCAR linkou 807816.
Kedysi existovala aj linka 601801 Banská Bystrica - Zvolen - Nitra - Bratislava - Firenze - Roma, nie je ale známe, kedy zanikla.

Za roky pôsobenia sa na linkách vystriedalo mnoho vozidiel. Medzi Zvolenom a Banskou Bystricou jazdili krátke aj kĺbové autobusy Karosa dovezené ako jazdené z Českej republiky. Z diaľkových vozidiel je známa najmä Scania Irizar z linky Praha - Michalovce, ktorá mala vážnu nehodu v roku 2004 pri vychádzaní z odpočívadla Devět křížů na českej D1.

V roku 2011 boli podnikateľské aktivity firiem Granus Travel a Granus Transport ukončené a všetky autobusy boli ponúknuté na predaj prostredníctvom rôznych autobazárov na celom Slovensku. čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná

Prenajaté, zapožičané a testované vozidlá

V evidencii tohto dopravcu je celkovo 23 vozidiel, z toho 22 v majetku a 1 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Posledná úprava: 3. 4. 2020.
Pokud máte jakékoliv doplnění, můžete nám jej napsat na e-mail nebo na náš Facebook.

Rýchle vyhľadávanie