Dopravná agentúra DA.SK

sídlo: Hrachová 20, 821 05 Bratislava
krajina: Slovensko (Bratislavský kraj)
web: www.da.sk/

súčasť skupiny Synerta Transportal: Synerta Systems, s.r.o., Jaroslavova 23, 851 01 Bratislava, http://www.transportal.sk

Dopravná agentúra DA.SK funguje od polovice roka 2005. Od svojho založenia sa firma špecializuje na nepravidelnú prepravu osôb. Okrem tejto činnosti firma jazdila rôzne zamestnanecké linky, napríklad pre Samsung vo Voderadoch.

Nesmieme zabudnúť ani na spoločnosť Synerta Systems. Zvýraznenie tejto spoločnosti sa udialo vo Februári roku 2010. Do Dopravnej Agentúry DA.SK kapitálovo vstúpila spoločnosť synerta s.r.o., ktorej vlastníkom je tá istá osoba ako Synerta Systems. Spoločnosť Synerta Systems vytvorila akúsi skupinu firiem Synerta Transportal, ktorú zároveň aj zastrešuje. Členmi tejto skupiny sú spoločnosti synerta s.r.o., Synerta Systems s.r.o. a Dopravná agentúra DA.SK, s.r.o.. Všetky autobusy tejto spoločnosti sú vo vlastníctve Dopravnej agentúry (všetky autobusy majú rovnakú poistnú zmluvu písanú práve na Dopravnú agentúru), niektoré sú označené logom Dopravnej Agentúry aj Synerta Transportal, tie novšie už iba logom Synerta Transportal. Čo však majú všetky spoločné je označovanie vozidiel trojmiestnym evidenčným číslom.

Okrem členov skupiny Synerta Transportal treba spomenúť aj zmluvných dopravcov. Tieto firmy nemajú žiadne kapitálové prepojenie so Synertou, iba existujú zmluvy medzi nimi a Synertou. Predovšetkým ide o spoločnosť DAMA Car s.r.o.. Autobusy zmluvných dopravcov nemajú označenie logom Synerta Transportal, iba používajú evidenčné čísla.

Skupina Synerta Transportal prevádzkuje mnoho zamestnaneckých liniek, na týchto linkách jazdia aj autobusy spoločnosti DAMA Car. Len námatkovo sú to linky pre Samsung Voderady, Hansol a pod.

V 08-09/2010 spoločnosť zaradila 13 kusov ojazdených autobusov Karosa C 934. Ich pôvod je u českých dopravcov patriacich do koncernu ICOM Transport. Všetky tieto autobusy sú v celobielom nátere a označené iba logom Synerta Transportal.

čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 48 vozidiel (všetky v majetku).
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Posledná úprava: 29. 9. 2021.
Našli ste chybu alebo máte doplnenie? Môžete sa nám ozvať na e-mail alebo na náš Facebook.

Rýchle vyhľadávanie