František Dadaj - FERI TUR

sídlo: 023 33 Povina 38
krajina: Slovensko (Žilinský kraj)

Táto na prvý pohľad drobná firma z okresu Kysucké Nové Mesto sa zaoberá nepravidelnou prepravou osôb.

Zaujímavejšia je však iná činnosť tejto spoločnosti a to prevádzkovanie nákupných liniek pre hypermarket TESCO v Trenčíne a Dubnici nad Váhom. Preprava na nich je bezplatná.

V Dubnici nad Váhom premáva jedna linka spájajúca dôležité časti mesta a autobusovú stanicu s hypermarketom TESCO, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Na linke sa celý deň točí jeden autobus Karosa B 732.

V Trenčíne premávali dve linky. Prvá linka jazdila po trase Laugarício - HM TESCO - Legionárska - Dlhé Hony - Soblahovská - Sídlisko JUH a späť. Druhá linka mala trasu Laugarício - HM TESCO - Električná - Hasičská - Autobusová Stanica - Martina Rázusa - Opatovská - Sihoť a späť. Na každej linke jazdí jeden autobus Karosa B 732, plus pred HM TESCO je odparkovaný autobus Karosa C 734, ktorý slúži ako záložný v prípade výpadku jedného voza na linke. Tieto dve linky dojazdili 11.04.2010, pretože 12teho ich už nahradili nové linky MHD Trenčín, číslo 24 a 25 premávajúce po rovnakých trasách ako pôvodné nákupné linky. Tieto linky MHD však už nie sú bezplatné. Zároveň však dopravca začal prevádzkovať bezplatné prímestské linky spájajúce OC Laugarício s obcami Jastrabie, Drietoma a Svinná. Vždy jazdila jedna Karosa B 732  a druhý voz Karosa C 734 slúžil ako záloha. 14.11.2011 obidva tieto vozy zhoreli a nahradili ich vozidlá LC 735 a LC 736.

Dopravca tiež vlastní autobus Karosa GT11 odkúpený od Dopravného podniku mesta Žiliny, ktorý bol istú dobu v službách folklórneho súboru Kysuckého Nového Mesta.

čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 20 vozidiel (všetky v majetku)
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Posledná úprava: 9. 12. 2019.
Pokud máte jakékoliv doplnění, můžete nám jej napsat na e-mail nebo na náš Facebook.

Rýchle vyhľadávanie