NAD 820 Bratislava

sídlo: Rožňavská 2, 826 48 Bratislava
krajina: Slovensko (Bratislavský kraj)
web: www.nad820.sk

Závod nákladnej dopravy ČSAD v Bratislave na Rožňavskej ulici bol v rokoch 1960 - 1989 súčasťou dopravného závodu 801 ČSAD Bratislava. V roku 1989 došlo k transformácii ČSAD Bratislava na štátny podnik a prevádzka nákladnej dopravy bola vyčlenená do nového dopravného závodu 820 Bratislava. V roku 1993 došlo k vyčleneniu nákladnej dopravy ČSAD do podnikov NAD a dopravný závod 820 bol vyčlenený do nového štátneho podniku NAD 820 Bratislava, ktorý bol v roku 1995 pretransformovaný na akciovú spoločnosť. V roku 2010 bola založená dcérska spoločnosť NAD 820 LKW, s.r.o..

Tento kedysi úspešný nákladný dopravca, ktorý vznikol rozpadom ČSAD, je dnes už len akýmsi torzom. Úpadok spoločnosti začal v roku 2005 samovraždou vtedajšieho generálneho riaditeľa Františka Pinteho. Následne firmu v rokoch 2006 - 2007 opustilo veľa stálych zamestnancov z dôvodu nevyplatenia mzdy, následne firma začala príjmať nových šoférov a jazdila do EU s 8-týždňovými turnusmi. Firma sa naposledy zviditeľnila, keď v roku 2008 prevážala pre NBS peniaze z Rakúska. Potom už spoločnosť iba rozpredávala svoj vozový park. Dnes celý majetok firmy v podstate tvoria iba garáže v Bratislave na Rožňavskej ulici, ktoré z polovice patria firme Slovak Lines a skoro celý areál je v prenájme iným firmám.

Vozidlový park spoločnosti tvorili predovšetkým ťahače značiek Iveco a Mercedes-Benz a návesy rôznych značiek. Posledné vozidlá, ktoré firma zakúpila bolo 21 nových tahačov Mercedes-Benz Actros - odkaz.

čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
nekompletná (rozpracovaná)
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 34 vozidiel (všetky v majetku).
Stav evidencie tohto dopravcu
nekompletná (rozpracovaná)
Posledná úprava: 17. 3. 2020.
Pokud máte jakékoliv doplnění, můžete nám jej napsat na e-mail nebo na náš Facebook.

Rýchle vyhľadávanie

Najnovšie fotky
ďalšie fotky